Вартість грудневого контракту на золото на Чиказькій товарній біржі (CME) на торгах у середу, 30 жовтня, зросла на 0,7% – до $2800,5 за унцію станом на 09:44.
Аналітики пов’язують нові рекорди на ринку золота з підвищенням попиту на активи-притулки на тлі невизначеності щодо результатів виборів у США і побоювань щодо ескалації військового конфлікту на Близькому Сході. Інвестори використовують золото як засіб захисту від геополітичних та економічних ризиків.
Ралі на ринку золота підживлюється також побоюваннями з приводу економічних перспектив у США та очікуваннями відновлення зростання споживчих цін. Купівля золота Центробанками низки країн – Індії, Китаю, Туреччини – з метою диверсифікації своїх золотовалютних активів надає додаткову підтримку попиту.
Два основні каталізатори майже повністю перекривають ралі в доларі США. Золото і долар зазвичай рухаються у зворотній кореляції, але зараз дорожчають паралельно – і як інструменти «тихої гавані», і як механізми захисту від інфляції.
«Необхідність диверсифікації портфеля продовжує стимулювати приплив інвестицій у золото незалежно від того, ґрунтують інвестори свої погляди на постійному зростанні державного боргу США в довгостроковій перспективі, системних ризиках на світових фінансових ринках або можливих корекціях переоцінених акцій», – повідомила консалтингова компанія Metals Focus.
З початку 2024 року золото подорожчало більш ніж на 30%. У вересні ціни на золото зросли до нових рекордів після того, як ФРС США почала цикл пом’якшення грошово-кредитної політики, знизивши відсоткові ставки вперше більш ніж за чотири роки. За підсумками засідання 17-18 вересня ФРС знизила ставку відразу на 50 б.п., до 4,75-5% річних. До цього ставка в США понад рік перебувала на максимумі більш ніж за 20 років. На торгах 21 жовтня ціна золота вперше піднялася вище $2750 за унцію.
Нижчі ставки зазвичай позитивні для золота. Згідно з інструментом CME FedWatch, станом на 30 жовтня учасники ринку очікують зниження ставки ФРС на 25 б.п. на наступному засіданні з імовірністю близько 98,9%. Наступне засідання ФРС США щодо ставок відбудеться 6-7 листопада.
На думку аналітика Commonwealth Bank of Australia Вівека Дхара, ф’ючерси на золото вже в четвертому кварталі 2025 року можуть зрости в середньому до $3000 за унцію. Він зазначив, що цикл зниження ставок ФРС, ймовірно, призведе до ослаблення долара. Більш низький курс долара робить золото дешевшим для багатьох покупців.