Skip to content Skip to footer

Інтерес інвесторів до золота продовжує зростати на фоні 20-річчя GLD

Цього тижня ринок золота відсвяткував важливу віху, продемонструвавши своє зростаюче значення в інвестиційних портфелях і на світовому фінансовому ринку в цілому.

Найбільший у світі біржовий фонд, забезпечений золотом (NYSE: GLD), відзначив своє 20-річчя. Цей ювілей припав на неоднозначний час для дорогоцінного металу. Інвестиційний попит був слабким протягом першої половини року, навіть незважаючи на те, що ціни зросли до рекордних максимумів.

Наприкінці літа приплив коштів до ETF почав зростати, оскільки інвестори готувалися до можливого зниження процентних ставок Федеральним резервом. Однак в останні тижні імпульс сповільнився через зміцнення долара США та зростання дохідності облігацій. Після вирішальної перемоги Дональда Трампа на президентських виборах 2025 року запаси золота в GLD скоротилися на 11,2 тонни. За рік запаси скоротилися майже на дві тонни.

Незважаючи на волатильність на ринку золота, останнє опитування інвесторів, опубліковане State Street Global Advisors з нагоди ювілею GLD, свідчить про те, що інвестиційні настрої залишаються в цілому оптимістичними.

Згідно з опитуванням, 38% американських інвесторів наразі тримають золото у своїх портфелях, що є значним зростанням порівняно з 20% у 2023 році. Крім того, 56% з тих, хто володіє дорогоцінним металом, заявили, що, ймовірно, збільшать свої золоті інвестиції протягом наступних шести-дванадцяти місяців.

«Оскільки ми святкуємо 20-річчя GLD, очевидно, що золото продовжує відігравати життєво важливу роль у всіх типах портфелів інвесторів, – сказав Джордж Міллінг-Стенлі, головний стратег по золоту в State Street Global Advisors. «GLD зіграв важливу роль у демократизації інвестування в золото для широкого кола інвесторів».

У нещодавньому інтерв’ю News Міллінг-Стенлі висловив оптимізм щодо траєкторії розвитку золота, незважаючи на його нещодавній розпродаж.

«Я думаю, що багато людей чекали на цю корекцію. Золото залишається привабливим, оскільки ФРС продовжує знижувати процентні ставки, а економічна невизначеність залишається високою», – сказав він.

Міллінг-Стенлі також підкреслив, що золото, ймовірно, залишиться привабливим активом-притулком, оскільки економічна невизначеність і триваючі геополітичні потрясіння призводять до волатильності на світових фінансових ринках.

Його коментарі збігаються з більш широкими настроями інвесторів, зафіксованими в опитуванні State Street.

«Золото розглядається як надійний засіб захисту від інфляції та ринкової волатильності. 57% інвесторів у золото розглядають цей дорогоцінний метал як надійний притулок під час ринкової нестабільності, а 51% – як засіб хеджування від інфляції. Крім того, 73% опитаних інвесторів у золото заявили, що очікують продовження волатильності фондового ринку протягом наступних 12 місяців, що підкреслює роль золота як стабілізуючого фактора в їхніх портфелях», – йдеться у звіті.

Опитування також підкреслило зростаючу тенденцію серед молодих інвесторів, які проявляють все більший інтерес до золота. Інвестори-міленіали відіграють значну роль у стимулюванні попиту: 61% з них повідомили, що мають золото у своїх портфелях, порівняно з 35% представників покоління Х і 20% бебі-бумерів.

Крім того, міленіали більш схильні надавати перевагу золотим ETF як методу інвестування. Згідно з опитуванням, 54% інвесторів-міленіалів використовують золоті ETF у своїх портфелях, порівняно з 41% серед представників покоління Х і 21% серед бебі-бумерів.

«Ця зміна поколінь підкреслює привабливість золота як стратегічного активу і засобу збереження вартості, особливо серед молодих інвесторів, яких приваблює доступність і економічна ефективність ETF», – зазначили в Milling-Stanley.

Наш експерт вже готовий надати консультацію! Будь ласка, внесіть дані для зв'язку.